Wielu osobom na dźwięk słów „wieczór kawalerski” przed oczyma wyobraźni stają hektolitry alkoholu, wynajęta limuzyna, striptizerka i szaleństwa w klubie do rana.
Pewnie, tak też da się dobrze bawić – ale może warto spędzić tę wyjątkową noc w nieco mniej oczywisty sposób? Zwłaszcza że nie każdy mężczyzna gustuje akurat w takich rozrywkach.
Może zamiast nastepnego dnia budzić się z potężnym kacem moralnym i tym fizycznym zadbać o podniesienie adrenaliny i dobrą zabawę poprzez bardziej aktywne podejście do tematu.
Poniżej prezentujemy garść nietypowych pomysłów na wieczór kawalerski.

1. Bubble Football

W naszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć naszej ulubionej zabawy czyli wynajmu Bubble Football na wieczór kawalerski

O tym skąd się wzięło Bubble Football pisaliśmy już tutaj:
Co to Bubble Football – skąd się wziął i jak się w to gra

Bubble Football albo Bubble Soccer / Bumper Ball, nazywana również najbezpieczniejszym sportem ekstremalnym świata, w zależności od tego kogo spytasz to w skrócie zamienienie człowieka w biegjącą kulę 🙂

Nasz bardzo pomysłowy sposób na sprawdzenie czy grawitacja na pewno działa.

 

W skrócie – wskakujesz w dużą, dmuchaną kulę i zaczyna się zabawa. Oczywiście najpopularniejszą grą podczas zabawy w Bubble Football jest, jak sama nazwa wskazuje, piłka nożna. Jednak nie jest to zwyczajna piłka nożna.

Spalone? Zapomnij

Faule? Zapomnij

Nietykalnośc bramkarza w polu karnym? ZAPOMNIJ!

Czyli mamy taką piłkę nożną na sterydach. CEL ten sam – zdobyć więcej bramek niż przeciwnik. Jednak środki do osiągnięcia tego celu są zupełnie inne. Wszystkie chwyty dozwolone. A na dodatek kiedy już jesteś w środku Bumper Ball’a wszelkiego rodzaju akrobacje są jeszcze bardziej widowiskowe.

Salta, potężne zderzenia, stanie na głowie. Tak, grawitacja zostanie stesowana do granic możliwości.

Czy jednak piłka nożna to wszystko w co można grać podczas gry w Bubble Football? Nie.

Możecie zagrać w Last Man Standing – czyli każdy na każdego i niech wygra najsilniejszy. Albo najsprytniejszy

Masz możliwość spróbować swoich sił w pojedynku sumo. 1v1 albo 2v2.

Opcji jest na prawdę sporo i tak na prawdę dużo zależy od Waszej wytrzymałości i pomysłowości animatora ( nasi animatorzy na przykład wymyślą Wam wszystko co chcecie)

 

Kolejny plus Bubble Football na wieczorze kawalerskim? Możesz zagrać zarówno na dworzu jak i na hali co sprawia, że jesteś niezależny od pogody i możesz korzystać z tej atrakcji przez okrągły rok.

Jako, że gra na hali to częste spotkania z twardy podłożem przygotowaliśmy ochraniacze na kolana w celu ochrony ich przed upadkami, dzięki temu wszyscy Wasze cenne cześci ciała są chronione. Albo przez kulkę Bumper Ball, albo przez ochraniacze. Tak wyposażony możesz iść podbijać świat. Albo bazę przeciwnika.

Jesteś w końcu w dużej dmuchanej kuli. Możesz przez chwilę poczuć się jak dziecko

Cena takiej zabawy?

Jeżeli chcesz zagrać w Bubble Football w Warszawie to musisz liczyć się z kosztem około 350 zł za godzinę ( w zależności od tego czy trzeba wynająć boisko/halę sportową). Dokładny cennik możesz znaleźć tutaj:

Wynajem Bubble Football cena

2. Skok na Bungee

Skok na bungee odbywa się z platformy widokowej z wysokości około 90m. Skaczący zapinani są w specjalną uprząż, która zapewnia im bezpieczny lot. Osobie nadzorującej skok, podaj prawidłową wagę ciała (to nie czas ani miejsce na drobne kłamstewka), by mogła dobrać właściwą linę – to gwarancja bezpieczeństwa. Skaczesz na komendę 1,2,3…bungee. Wyłącz racjonalne myślenie i poddaj się chwili.

Niezapomniane emocje i dzika satysfakcja po skoku to najlepsza nagroda. Możesz wybrać skok wraz z foto i video rejestracją – zyskasz niepowtarzalną pamiątkę.

Skoki nie odbywają się podczas silnych wiatrów oraz burzy.

Choć bungee to niezwykłe emocje, nie jest to rozrywka dla każdego – z tej formy aktywności powinny zrezygnować osoby, które zmagają się z chorobami serca, padaczką czy w przeszłości doświadczyły poważnego urazu kręgosłupa.

Jak przygotować się do skoku na bungee?

Skok na bungee nie wymaga specjalnych przygotowań. W dniu skoku ubierz się w wygodne sportowe ubranie. Panie powinny wybrać spodnie – zrezygnuj z elegancji, na rzecz komfortu.
Pamiętaj, by przed skokiem dobrze zawiązać buty i ściągnąć okulary. Wszystkie bibeloty z kieszeni przekaż bliskim, którzy będą obserwować Twój skok z dołu. Nie skacz z pełnym brzuchem – pora na syty i zasłużony obiad nastąpi po skoku. Skrajne emocje rozbudzą wilczy apetyt.

Jak zorganizować skok na bungee?

Zastanawiasz się jak zorganizować niespodziankę? To nic trudnego. Skorzystaj z usług portalu http://www.superprezenty.pl/skoki/skoki-bungee. Znajdziesz tu kilkanaście ofert skoków na bungee w rożnych lokalizacjach i konkurencyjnych cenach – zarówno skoków pojedynczych, jak i w duecie. Wybierasz lokalizację – Zakopane, Warszawa, Kraków, Trójmiasto, miejsca są stale aktualizowane. Opłacasz atrakcję, otrzymujesz voucher, przekazujesz znajomym. Voilà, gotowe!
Znajomi ustalają termin skoku z organizatorem. Szybko, pewnie i bez zbędnych formalności. Zastanawiasz się na pewno ile to kosztuje? Skok na bungee – cena waha się od 129 do niemal 300 zł.

3. Laser Tag

Genialna alternatywa dla Paintball’a. Jeśli Laser Tag kojarzy Ci się tylko i wyłącznie z zamkniętym pomieszczeniem, to jesteś w błędzie! Laser Tag to nie tylko ciemne hangary czy wymalowane areny. To także plener. Może wyda się to dziwne, jednak gra w plenerze jest świetną alternatywą dla klasycznego paintballa.

 

 

Rozgrywka wygląda dokładnie tak samo, jak plenerowy paintball. Drużyny wyposażone są w karabiny i kaski, które zczytują trafienia. Zawodnicy dzierżący laserowe karabiny są w pełni gotowi do boju. Każda drużyna trafia do swojej bazy, aby w odpowiednim momencie rozpoczęła się walka na laserowe śmierć i życie, na specjalnie przygotowanym polu gry.

Możliwości rozgrywek jest tyle co w paintballu, a nawet jeszcze więcej!

Zobacz ile pomysłów na Laser Tag przygotowali koledzy z zagranicy: Laser Tag Scenarios

Najczęściej gra się w określonym czasie, w którym zliczane są ilości trafień oraz zachowanych żyć. Na tej podstawie określane jest zwycięstwo. Możliwe są też do przeprowadzenia znane z paintballa scenariusze gry – walka o jedną flagę, dwie lub deathmatch. Jednak nie to jest najważniejsze. Przede wszystkim liczy się dobra zabawa. Dlatego jest to świetna alternatywa, która sprawdzi się także wśród dzieci.

Kolejnym ogromnym plusem gry w Laser Tag jest możliwość poczucia się jak prawdziwy żołnierz na polu bitwy. Być może kojarzyłeś Laser Tag’a ze śmiesznymi pistolecikami rodem z How I Met Your Mother. Nie w tym przypadku!
Tutaj gramy prawdziwymi replikami broni

 

Karabiny są odpowiednio ciężkie, wydają dźwięki podczas strzelania – zarówno wystrzelonych „kul” jak i momentów kiedy oberwiesz. Co więcej mają ograniczony magazynek, więc kiedy wystrzelasz już caly musisz załadować nowe naboje i odczekać chwilę. Jak na prawdziwym polu bitwy.

Pamiętaj, że nie możesz strzelać z tego jak szalony! Po pierwsze karabiny się przegrzewają a po drugie są wtedy mniej celne.

Ważna kwestia, która powinna zadowolić każdego fana strzelanek. Liczą się tylko trafienia w głowę. Także obudź w sobie strzelca wyborowego i zmieć konkurencję z powierzchni ziemi

 

Ile kosztuje gra w Laser Tag?

W Laser Tag możesz zagrać w Warszawie, w plenerze. Koszt takiej zabawy to 60 zł od osoby za godzinę gierki razem z poprowadzeniem atrakcji do A do Z.

4. Quady

Jazda na quadach stała się w ostatnich latach wyjątkowo popularna. Z tych pojazdów czterokołowych korzysta się nie tylko podczas rekreacyjnych wypraw poza utarte szlaki. Sięgają po nie nawet policjanci, np. patrolując tereny nad jeziorem.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – quady doskonale radzą sobie na szlakach off-roadowych. Niestraszne im błoto, wyboje czy duże przewyższenia terenu. Jazda zaś jest z jednej strony dość bezpieczna, z drugiej zaś – dostarcza sporo adrenaliny. Czemu więc nie zaplanować takiej niecodziennej atrakcji na wieczór kawalerski w Warszawie czy innym regionie Polski? Dziś to możliwe, ponieważ z roku na rok przybywa profesjonalnych torów, które zapewniają doskonałą zabawę w bezpiecznych warunkach. Koszt zaś – zwłaszcza gdy rozłożyć go na 10-20 osób – jest stosunkowo niewielki.

Jak zorganizować quady na wieczór kawalerski?

Zastanawiasz się, jak będzie wyglądała wyprawa na quady organizowana w ramach wieczoru kawalerskiego? Przede wszystkim – co dość istotne – zabawa zacznie się znacznie wcześniej niż wieczorem. Na tory wyruszycie po południu, aby móc się cieszyć pełnią ich możliwości przy świetle dziennym. Impreza na quadach w miejscach takich jak Quad Fun obejmie:

 • przygotowanie teoretyczne do jazdy – w zabawie mogą więc uczestniczyć zarówno panowie, którzy jeździli wcześniej na czterokołowcu, jak i zupełnie początkujący,
 • opiekę instruktora podczas całej zabawy,
 • możliwość wynajęcia 3-6 quadów (w zależności od liczby uczestników),
 • możliwość wypożyczenia dwu-osobowego buggy będzie dodatkowym urozmaiceniem ekstremalnej jazdy
 • ok. 1,5-2 h jazdy po specjalnie przygotowanych torach o różnych stopniach trudności.

imprezy kawalerskie

Choć 1,5 czy 2 godziny mogą się wydawać krótkim czasem na zabawę, warto pamiętać, że jazda na quadach jest dość wyczerpująca – zwłaszcza, gdy na trasie jest dużo szalonych zakrętów czy przewyższeń do pokonania. Poza tym – po zakończeniu tej części imprezy, zawsze możecie bawić się dalej, np. przy grillu nad jeziorem (który zorganizujecie samodzielnie – tak, aby spędzić czas w maksymalnie prywatnej atmosferze) lub na zamkniętej imprezie gdzieś w pobliżu torów quadowych. Możecie też po ekstremalnych rozrywkach przenieść się z powrotem do wielkomiejskiej atmosfery i – trzymając się schematów – ruszyć na wyprawę po pubach i klubach.

5. Archery Tag

Archery Games bądź Archery Tag to kolejna ,genialna alternatywa dla paintballa, gdzie drużyny mogą zmierzyć się w przeróżnych zadaniach przyprawionych adrenaliną, ruchem oraz dynamicznym ,,kombinowaniem” nad odpowiednią strategią gry.

 

 

Zmagania są w przeważającej części drużynowe. Wymagają komunikacji, podziału zadań oraz dynamicznego podejmowania decyzji. Jednak dla nas największym atutem jest śmiech i fun uczestników zabawy. Jest to zupełnie nietypowa forma rozrywki, którą od kilku lat maksymalnie dopieszczamy, tworząc nowe scenariusze i warianty gier na różne okazje (i specyfikę grupy).

Poza drużynowymi rozgrywkami, możliwe są również do zrealizowania statyczne stanowiska łucznicze. Ten wariant świetnie sprawdza się na małe przestrzenie również wewnątrz.

Ta świeża zabawa jest super rozwiązaniem nie tylko dla grup 10-40 osobowych ale świetnie sprawdza się również na większych piknikach z szerokim gronem odbiorców. Dlaczego? Grać mogą wszyscy powyżej 8 roku życia, jest tu też sporo ruchu więc i zmiany zachodzić mogą bardzo szybko no i proszę nam uwierzyć, jest to niezapomniane widowisko dla widzów, którzy oglądają potyczki swoich znajomych.

 

 

Korzyści wybrania Archery Games.

Uczy współpracy oraz planowania strategii.

 • Wyłania liderów w zespole
 • Duża przepustowość atrakcji.
 • Bezbolesna i zdrowa dawka adrenaliny zarówno dla Pań jak i dla Panów.
 • Szeroki dobór form gier i zabaw.
 • Gry możliwe do rozegrania niemal wszędzie: W sali konferencyjnej, w lesie, na plaży czy nawet w wodzie lub na rowerkach wodnych.
 • Możliwe gry dla nawet 36 osób jednocześnie!

Ile kosztuje wynajęcie zestawu do Archery Tag?

Cena równi się w zależności od liczby uczestników, czasu trwania, miejsca (dojazd na teren całej Polski), oraz specyfikacji eventu. Ale z doświadczenia wiemy, że chłopaki są elastyczni i można się z nimi dogadać 🙂