Bubble soccer, Bubble Football czy LoopyBall – w zależności od miejsca na świecie gra nosi różne nazwy. Jednak cel jest zawsze ten sam – pokonać swojego przeciwnika w najbardziej spektakularny sposób!

Gra po raz pierwszy została pokazana w 2011 roku, w norweskim programie „Golden Goal”, prowadzonym przez Henrik’a Elvestad’a i John’a Golden’a. Rozgrywka miała mieć formę żartu i prowadzący pewnie jeszcze wtedy nie wiedzieli, że rozwinie się to w tak popularną i szaloną rozgrywkę, która podbije cały świat.

Nowa zabawa zaczynała powoli podbijać nowe rynki. Na początku oczywiście skupiła się na terenie Skandynawii, by później dotrzeć dalej na południe – do Francji i Niemiec. W 2014 roku w Bubble Football zaczęto grać w Nowej Zelandii oraz USA – gdzie gra zaczęła być nazywana Bubble Soccer. Z czasem gra zaczęła cieszyć się tak dużą popularnością, że założono nawet oficjalne stowarzyszenie – National Association Of Bubble Soccer.

W maju 2018 odbędzie się pierwszy w historii turniej mistrzostw świata w Shoreditch, w Londynie, a finały zostaną rozegrane na sławnym stadionie Wembley. Swoje reprezentacje wysyłają – Finlandia, Brazylia, Portugalia, Hiszpania oraz Anglia.

 

Co decyduje o popularności Bubble Football?

Lato w mieście Warszawa z Bubble Football

Lato w mieście Warszawa z Bubble Football

 

Jeżeli wsłuchamy się w głosy osób, które na własnej skórze miały przyjemność zagrać w tą grę wyłania się obraz zwariowanego połączenia piłki nożnej, rugby i futbolu amerykańskiego. Można by powiedzieć, że jest to jak gra w piłkę nożna tylko… zupełnie inaczej. Fakt przebywania w wielkiej dmuchanej kuli daje całe spektrum nowych możliwości. Chcesz zabrać przeciwnikowi piłkę? Nic prostszego! Po prostu go wywróć. Oczywiście o ile on nie zdąży tego zrobić pierwszy. Zresztą jest prawie pewne, że po kilku zderzeniach piłka zacznie mieć drugorzędne znaczenie. Najważniejsze jest pokazać przeciwnikowi kto tu jest szefem i wyrównać rachunki

Tutaj możecie przeczytać relację zespołu Vice z ich przygody z Bubble Sportem
https://sports.vice.com/en_us/article/8qpjdp/get-in-the-bubble-if-you-want-to-live-bubble-soccers-improbable-rise

 

Piłka nożna w naszych dmuchanych kulach to oczywiście nie jedyna atrakcja jaką dla Was przygotowaliśmy. Co jeszcze na Was czeka?

Pomysł na wieczór kawalerski - Bubble Football

Pomysł na wieczór kawalerski – Bubble Football

  1. Obrona kapitana

Zabawa tak prosta jak na to wskazuje tytuł. Dzielicie się na dwie drużyny i wybieracie spośród siebie kapitana. Zadaniem reszty ekipy będzie bronić swojego kapitana i jednocześnie wywrócić kapitana drużyny przeciwnej. Brzmi prosto? Bo jest proste. Jeżeli macie dobrą taktykę, wytrzymałość i szybkość.

  1. Transport

Zasady podobne do poprzedniej zabawy z jednym wyjątkiem – tym razem nie tylko musicie bronić swojego kapitana ale przy okazji przetransportować go bezpiecznie w pole przeciwnika. A zadaniem drużyny przeciwnej jest zrobić wszystko żeby temu zapobiec. Na całość macie 45 sekund. Zdążycie?

  1. Death match

Totalna jatka, każdy na każdego! Lepiej zamontuj sobie oczy z tyłu głowy bo w tej wersji zabawy przydadzą Ci się jak nigdy. Kto upadnie odpada z gry – zostają tylko najsilniejsi. Albo najsprytniejsi. Albo ci, którzy połączą te dwie cechy. Na koniec każdej gry wielki pojedynek pomiędzy dwoma zawodnikami, którzy najmocniej trzymają się na nogach

  1. Sumo

Walka jeden na jeden. Stajecie naprzeciwko siebie i staracie się wypchnąć swojego przeciwnika poza wyznaczone pole. I jak przy każdym zadaniu pojawia się pytanie co zwycięży? Spryt czy czysta siła fizyczna. Taktyk jest kilka, a jaka będzie twoja?

 

Tak na dobrą sprawę moglibyśmy o tym pisać jeszcze długo ale wyznajemy jedną ważną zasadę – o Bubble Football się nie mówi. W Bubble Football się gra. Więc tak jak zawsze zachęcamy do tego żebyście nie wierzyli nam w ani jedno słowo, które tutaj napisaliśmy. Sprawdźcie na własnej skórze i przekonajcie się jakie będą Wasze odczucia ?

Bubble Football event Allegro

Ryzykujemy zdrowiem żeby zrobić ładne zdjęcie – pomyśl co zrobimy, żebyś miał najlepszy event pod słońcem