Najciekawsze atrakcje dla dzieci na Warmii i Mazurach

8 Najciekawszych atrakcji dla dzieci na warmii i mazurach

Written by brylant

23 listopada, 2020

Atrakcje dla dzieci – Mazury i Warmia

Dla osób, które mają dosyć zgiełku miasta albo zobaczyły już wszystko co było do zobaczenia w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu, zawsze pozostają mazury. Sam spędziłem wiele fantastycznych chwil zwiedzając ten region a od czasu kiedy sam byłęm dzieckiem, przybyło na mazurach trochę atrakcji dla dzieci i nie tylko. 

Warmia i Mazury znane są przede wszystkim z pięknych jezior, dziewiczej przyrody i rozbudowanej infrastruktury turystycznej. Okazuje się, że można tam też znaleźć wiele ciekawych atrakcji dla dzieci, najczęściej związanych z naturą, która jest przecież największym skarbem regionu. Zobaczcie, co czeka na Was i na Wasze pociechy na Mazurach, Warmii i w okolicach.

A więc jakie proponujemy atrakcje dla dzieci na Warmii i Mazurach? Poniżej lista najciekawszych, naszym zdaniem atrakcji, które możesz śmiało wpleść do swojego programu wycieczki jeżeli planujesz wyprawę w tamte rejony ze swoimi pociechami

 

 

Mazury z dziećmi

W naszym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę głównie atrakcje, które pozwalają na aktywne spędzenie czasu – w końcu o to głownie chodzi dzieciakom, o aktywne spędzenie czasu.

Przygotowaliśmy wszystko co potrzebujesz, żeby podjąć decyzję – opisy, filmy, zdjęcia, cennik oraz adres każdego z tych miejsc. A jeżeli byłeś w jakimś miejscu i je szczerze polecasz to daj znać – z chęcia dodamy je do swojej listy

1. Miasteczko westernowe – Mrongoville

Jako chłopak, który wchłaniał duże ilości opowieści o Old Surehand, Winnetou czy Old Shatterhand, westernowe miasteczko brzmi jak idealne miejsce do rozpoczęcia swojej przygody. Westernowe miasteczko zostało oddane do użytku w 2008 r. Mrongoville jest niemal dokładnie odwzorowaną osadą z czasów XIX-wiecznego Dzikiego Zachodu.  

Na ponad 10 ha znajdują się m.in.: budynek miejskiego ratusza, posterunek szeryfa i więzienie, saloon i bar meksykański, dworzec i torowisko z lokomotywą, domki traperów, stajnia, strzelnica i parking na ponad 200 samochodów.

Tutaj na prawdę możesz się poczuć jak prawdziwy bohater filmu o kowbojach. Nie dość, że całe otoczenie jest żywcem wyjęte z epoki to dodatkowo istenieje możliwość wynajęcia strojów. Kim będziesz – kowbojem czy indianinem? 

Cena biletu: Normalny 25 zł, Wieczorowy (po 18-tej) – 20 zł, Dzieci do lat 4 – wejście za darmo

Adres: ul. Młynowa 50, 11-700 Mrągowo

Rezerwuj bilety tutaj: mrongoville.pl/miasteczko-westernowe

źródło zdjęć: mrongoville.pl

2. Muzeum Indian w Spytkowie

Pozostajemy w klimacie Westernów. No bo czym by był dobry Western bez udziały Indian. Jeżeli interesują Was ciekawe miejsca na mazurach to koniecznie wpadnijcie do Muzeum Indian w Spytkowie

W kilkunastu tipi zaprezentowane są wykonane przez  „lokalnych Indian”  repliki indiańskich strojów, broni, zabawek i przedmiotów obrzędowych. Muzeum może pochwalić się największą w Polsce prywatną kolekcją oryginalnych indiańskich eksponatów.

Wszystkie te elementy ożywają w barwnych opowieściach profesjonalnie przygotowanych, posiadających bardzo bogatą wiedzę przewodników.

Poziom opowieści dostosowywany jest do każdej grupy wiekowej: dla dzieci i młodzieży wizyta w Muzeum Indian może być wspaniałym uzupełnieniem wiedzy szkolnej; dorośli również nie będą się tu nudzić – dowiedzą się,że kultury poszczególnych plemion indiańskich były o wiele bogatsze niż przedstawiają to książki przygodowe i filmy, a także uzyskają odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące Indian.

Cena:

Bilet normalny 10 zł od osoby

Bilet ulgowy (uczniowie, studenci) 7 zł od osoby

Bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) 30 zł

Dzieci do lat 3 gratis.

Adres: Spytkowo 48, 11-500 Giżycko

Rezerwuj bilety tutajmuzeumindian.pl

źródło zdjęć: muzeumindian.pl

3. Park linowy Tajty

Park linowy w Hotelu Tajty to profesjonalnie przygotowane platformy o różnym poziomie trudności. Znajdziecie tu przejścia i zjazdy linowe dla dzieci w różnym wieku i ich opiekunów. Zamocowane w koronach drzew liny pozwalają na ćwiczenie sprawności, koordynacji oraz cieszenie się widokami na przepiękne jezioro Tajty z zupełnie innej perspektywy. Z parku linowego mogą bezpiecznie korzystać całe rodziny.

Do wyboru mamy trzy trasy o różnym stopniu trudności, a wśród przeszkód dominują: pochylnia, kładki, sieci, most birmański, drewniane mostki, balansowanie po belkach, tyrolka „szybsi od cienia” (szybki zjazd po linie między drzewami).

Cena

Trasa dla początkujących – 20 zł / przejście.
Trasa dla odważniejszych – 30 zł / przejście
Trasa dla najodważniejszych – 35 zł / przejście

Adres: ul. Przemysłowa 17, Wilkasy, 11-500 Giżycko

Rezerwuj bilety tutajhoteltajty.pl/park-linowy-na-terenie-hotelu-tajty/

źródło zdjęć: hoteltajty.pl

4. AQUASFERA w Olsztynie

Aquasfera jest nowoczesnym kompleksem dla miłośników relaksowania się w wodzie. Miejsce to jest podzielone na klub fitness, basen rozgrzewkowy, basen olimpijski, część rekreacyjną, restaurację, a także obecny jest tutaj sklep sportowy.

Basen olimpijski jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Znajduje się tutaj widownia gotowa pomieścić do 1500 osób. Obecna jest tutaj także trybuna dla zawodników, na której miejsce możne znaleźć do 140 osób. Korzystając z basenu rekreacyjnego, można wypróbować takie atrakcje jak kaskada wodna, masaże podwodne, leżanki, bicze wodne oraz sztuczna rzeka. Specjalnie z myślą o najmłodszych zainstalowano w tym miejscu dwie zakręcone zjeżdżalnie oraz brodzik. Korzystać można również z saun.

Cena:

Bilet normalny – Pn – Pt – 17 zł, Weekendy i swięta – 20 zł 

Bilet ulgowy – Pn – Pt – 14 zł, Weekendy i swięta – 16 zł 

Adres: aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 69b, 10-449 Olsztyn

Bilety rezerwuj tutaj: osir.olsztyn.pl/pl/aquasfera

źródło zdjęć: osir.olsztyn.pl/pl/aquasfera

5. Park miniatur – Mazurolandia

Park Miniatur Warmii i Mazur to wyjątkowa atrakcja na mazurach – jedyne miejsce, w którym obejrzycie miniatury najciekawszych, a nierzadko mało znanych zabytków regionu warmińsko-mazurskiego. Macie niepowtarzalną okazję zobaczenia w jednym miejscu najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur.

Mazurolandia to tak naprawdę kilka parków tematycznych. Każdy z nich koniecznie trzeba odwiedzić. Park Miniatur Warmii i Mazur – tu zobaczymy najważniejsze obiekty zabytkowe tego regionu Polski w odpowiednio mniejszej skali.

Cena: 

  • Normalny – 18zł
  • Ulgowy – 13 zł
  • Dzieci do lat 3 – wstęp bezpłatny

Adres: Mazurolandia znajduje się w Parczu (Parcz 7/1), 1 km za Wilczym Szańcem przy drodze Kętrzyn-Węgorzewo.

Bilety rezerwuj tutajmazurolandia.pl/

źródło zdjęć: mazurolandia.pl

6.Muzeum bitwy pod Grunwaldem

Jeżeli Twoje dziecko pasjonuje się wojskiem, historią albo oboma to koniecznie musicie odwiedzić tę atrakcję. Muzeum rozpoczęło swoją działalność z dniem odsłonięcia Pomnika Grunwaldzkiego w lipcu 1960 r. w 550. rocznicę bitwy pod Grunwaldem.

Dziś Muzeum dysponuje powierzchnią wystawienniczą 275 m². Eksponowana jest w nim wystawa stała „Wielka Wojna z Zakonem Krzyżackim 1409-1411 r.”, której podstawową częścią są mapy, plany, rysunki, fotografie oraz duża ilość oryginalnych egzemplarzy a także kopii broni i uzbrojenia średniowiecznego. W części archeologicznej prezentowane są zabytki odkryte na Polach Grunwaldu: groty bełtów kusz, groty strzał łuków, fragmenty mieczy, ostrogi i unikalne w polskich zbiorach muzealnych fragmenty rękawicy pancernej. Ponadto, w Muzeum, eksponowana jest wystawa „Grunwald – 600 lat chwały” ukazująca kopie dokumentów, mapy i plany dotyczące najważniejszych wydarzeń związanych z Zakonem Krzyżackim i Królestwem Polskim.

Cena:

Bez przewodnika: Bilet normalny – 11 zł, Bilet ulgowy* – 9 zł, W środy – bezpłatnie

Z przewodnikiem: Bilet normalny – 13 zł, Bilet ulgowy – 11 zł, W środy – 4 zł

Adres:  Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, Stębark 1, 14-107 Gierzwałd

Bilety zarezerwuj tutaj: muzeumgrunwald.fbrothers.com/

źródło zdjęć: muzeumgrunwald.fbrothers.com

7. Planetarium w Olsztynie

Mamy na sali jakichś młodych Koperników? Planetarium jest miejscem, w którym przeciętny człowiek: uczeń, turysta może w krótkim czasie i niezależnie od pogody w sposób atrakcyjny zapoznać się z rozgwieżdżonym niebem, obiektami i zjawiskami astronomicznymi. Olsztyńskie Planetarium jest pomnikiem zbudowanym w hołdzie Mikołajowi Kopernikowi, który spędził kilka lat w Olsztynie pełniąc funkcje administratora okolicznych dóbr Kapituły Warmińskiej.

Dużą zaletą Planetarium jest fakt, że niezależnie od pogody, prowadzone są zajęcia dydaktyczne na żywo. Podczas nich, pod sztucznym niebem uczniowie mogą w ciekawy sposób poznać elementy astronomii, które znajdują się w programach nauczania m.in. fizyki, geografii i przyrody. W liczącej 80 miejsc sali prezentowane są od ponad 40 lat otwarte dla publiczności wykłady popularnonaukowe wygłaszane przez naukowców zapraszanych z uniwersytetów i instytutów badawczych z całej Polski. W roku 2013 zainaugurowała w OPiOA działalność Olsztyńska Akademia Dzieci. 

Cena: 

Bilet normalny: 16 zł

Bilet ulgowy: 11 zł

Bilet opiekun: 1 zł

Adres:  Olsztyńskie Planetarium, al. Marszałka J. Piłsudskiego 38, 10-450 Olsztyn

Bilety Rezerwuj tutaj: planetarium.olsztyn.pl

źródło zdjęć: planetarium.olsztyn.pl

8. Konsulat Świętego Mikołaja

Tutaj zapraszamy szczególnie z młodszymi pociechami. Albo tymi starszymi, które jeszcze wierzą w Świętego Mikołaja. Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie to wspaniała atrakcja Warmii i Mazur. Powstał w miejscu, gdzie od wielu lat Firma Doroszko produkuje znane na całym Świecie bombki. W Konsulacie wydmuchasz ze szkła własną bombkę i nauczysz się, jak ją pięknie ozdobić. Zobaczysz tysiące ręcznie wykonanych ozdób choinkowych i wielkanocnych.

W miasteczku można również własnoręcznie przygotować prezenty dla najbliższych i świątecznie je zapakować oraz odwiedzić bajkowe kino.

Warto odwiedzić to miejsce, aby złapać trochę świątecznej, magicznej atmosfery i wrócić do czasów wspaniałego dzieciństwa i oczekiwania na prezenty św. Mikołaja.

Cena: 25zł / 1h

Adres: 11-40 Kętrzyn, ul. Dworcowa 3a

Bilet rezerwuj tutaj: www.konsulatmikolaja.pl

źródło zdjęć: konsulatmikolaja.pl

You May Also Like…

Najlepsze bary i puby w Krakowie

Najlepsze bary i puby w Krakowie

Pub można inaczej nazwać skrzyżowaniem baru z klubem, gdzie głównym trunkiem jest piwo. Puby spotyka się przede...

Co robić w Warszawie?

Szukasz pomysły na ciekawe spędzenie czasu w Warszawie? Przygotowaliśmy kilka wspaniałych pomysłów, które sprawdzą się...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *