Każdy pracodawca powinien być świadom znaczenia działań integrujących pracowników. Wiele badań udowodniło przecież, że mogą one zapewnić realne zyski firmie. Oczywiście pod warunkiem, że są dobrze zorganizowane, a pracownicy wezmą udział w czymś wyjątkowym i rozwojowym. Jak to połączyć?

Integracja już bardzo dawno temu przestała być jedynie dobrą zabawą w firmowym gronie, często zakrapianą napojami wysokoprocentowymi. Teraz firmy stawiają na zrównoważone połączenie zabawy i edukacji. Oczywiście edukacji szeroko rozumianej i obejmującej np. zajęcia plastyczne czy kurs tańca. Jeżeli jesteś z Warszawy bądź okolic możesz śmiało spróbować swoich sił w Bubble Football – czyli najbezpieczniejszym sporcie ekstremalnym świata

Jakie korzyści daje integracja?

Prawidłowo zorganizowana integracja zapewni firmie wiele korzyści związanych z poprawą relacji między pracownikami. Dzięki niej może zostać zminimalizowany stres, wzrasta poczucie przynależności do firmy i lojalność wobec niej. Impreza integracyjna może zatem poprawić atmosferę w miejscu pracy, zmienić nastawienie pracowników i wpłynąć na ich motywację. Nie można oczywiście zapominać o podnoszeniu kwalifikacji pracowników podczas imprezy połączonej ze szkoleniem.

Podczas imprez integracyjnych można zaobserwować zacieśnianie się więzi między pracownikami. Często zdarza się tak, że event jest dla nich pierwszą okazją do poznania się na stopie pozazawodowej. W swojej karierze spotkałam się również z przypadkami, że właśnie podczas imprezy firmowej rozwiązane zostały biurowe spory – mówi Marta Sznura z agencji eventowej trygon.pl.

Integracja pracowników powinna być procesem długofalowym, czyli być nie tylko organizowanymi raz na jakiś czas imprezami w firmowym gronie, ale skutecznym narzędziem do osiągania pewnych celów firmy. A te są często związane z jej kulturą organizacyjną.

Impreza firmowa z przesłaniem

Każda firma przed przystąpieniem do organizowania imprezy integracyjnej musi dokładnie sprecyzować swoje potrzeby i cele w zakresie team buildingu oraz zdefiniować problemy zespołowe. To przecież na tych informacjach opierają się programy gier, zabaw i warsztatów. Jak to wygląda w praktyce?

Pracodawcy najczęściej jako nadrzędny cel imprezy integracyjnej podają poprawę komunikacji w firmie i wspieranie kreatywności pracowników. Zdarzają się również sytuacje, iż komunikują nam zaistnienie konfliktu między danymi pracownikami. Uwzględniamy to wszystko w scenariuszu imprezy i proponujemy konkretne zabawy, które rozładują wszelkie napięcia – mówi Marta Sznura.

6 pomysłów na imprezę firmową

Udana impreza firmowa to przede wszystkim impreza nietuzinkowa. Można przy tej okazji skorzystać ze Sportowej Przeglądarki Atrakcji Eventowych – Spogle. Nie dziwi zatem fakt, że firmy eventowe wręcz prześcigają się w pomysłach na zorganizowanie zabaw firmowych. Większość z nich jest raczej sztampowa, ale są wśród nich również „perełki”. Oto niektóre z nich:

Football Darts

Zabawa kształtuje przede wszystkim umiejętność pracy w zespole.Chyba wszyscy z nas kojarzą popularną grę w rzutki (darty). A gdyby tak zagrać w jego gigantyczną wersję i zamiast rzutkami zagrać specjalnie przygotowanymi piłkami z rzepami? To brzmi chyba jeszcze lepiej!

Świetna zabawa dla całej ekipy, bez względu na to czy piłka nożna to Twoja mocna strona czy nie. Dobrze przygotowana ekipa zapewni Ci atrakcje mimo wszystkich przeciwności losu. Zobacz jak wygląda zabawa a potem wynajmij Football Darts

 

Bursztynowa komnata

Niektóre firmy decydują się na zabawę przeprowadzaną na terenie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Jest to nie lada atrakcja dla pracowników, którzy najczęściej podczas tej imprezy mają okazję zobaczyć to miejsce po raz pierwszy. Podczas zabawy uczestnicy zostają podzieleni na mniejsze grupy i wykonują przygotowane wcześniej przez organizatora zadania. Po wykonaniu każdego z nich, grupy otrzymują wskazówkę, dzięki której mogą odnaleźć tytułową Bursztynową Komnatę. Zabawa kształtuje przede wszystkim umiejętność pracy w zespole.

Laser Tag

Paintball to przeżytek – spróbuj laserowej wersji. O wiele wiekszy zasięg i zero siniaków!

Na czym polega Laser Tag?

Laser Tag to oskonała zabawa, gdzie uczestnicy wcielą się w komandosów do spełniania tajnych misji.  Jako sport zespołowy uczy współpracy i komunikacji wewnątrz teamu.

Każdy gracz na start otrzymuje broń, opaskę z czujnikami oraz garść niezbędnej wiedzy, przekazanej przez instruktora gry.

Jak działa sprzęt do Laser Tag?

Działanie sprzętu opiera się na wiązce podczerwieni, wyłapywanej przez czujniki umieszczone na ekwipunku gracza. W grze konkurują ze sobą dwa zespoły. Po każdej zakończonej grze wyświetlana jest punktacja drużynowa i indywidualna każdego uczestnika.

W przeciwieństwie do klasycznego paintballa, podczas gry w Laser Tag nie ma tu limitu amunicji, a zabawa jest bezbolesna i mogą brać w niej udział właściwe wszyscy! Prosta zabawa dla każdego. Repliki prawdziwych broni, odgłosy strzałów oraz trafień pozwolą jeszcze lepiej wczuć się w klimat.

Sprzęt testowany na Jamesie Bondzie

Zagraj w Laser Tag w Warszawie

 

Karmazynowy szkwał

Imprezy firmowe to okazja do zrobienia czegoś wyjątkowego. Jedną z takich nietuzinkowych zabaw może być Karmazynowy Szkwał. Jest to bal w morskim stylu, na którym nie zabraknie atrakcji takich jak: chrzest morski, czy konkurencje sprawnościowe. Firma, która zorganizuje taką imprezę, musi dostarczyć wszelkich niezbędnych rekwizytów i zadbać o motywujący poziom zabawy.

Archery Games

Archery Games (walki na łuki lub bitwy łuczników) to w dużym skrócie strzelanie do siebie nawzajem z łuku za pomocą specjalnych strzał z piankowym grotem. To doskonała alternatywa dla takich atrakcji jak paintball czy laser Tag. Gra wymaga od uczestników taktycznego myślenia, kreatywnego podejścia do napotykanych trudności, a także sporo ruchu. Zabawa jest przede wszystkim bezpieczna. Nie pozostawia żadnych siniaków po uderzeniu strzałą dzięki czemu jest to doskonała aktywność dla Pań, Panów jak i dla dzieci.

Archery Games to znakomite rozwiązanie dla osób chcących poczuć dużą dawkę adrenaliny, mega zabawę i przy okazji nieźle się zmęczyć. Pomysł na wieczór kawalerski, panieński, urodziny, lekcję wfu, atrakcję na wszelkiego rodzaju eventy i obozy i długo by jeszcze wymieniać.

  1. Gra nie wymaga doświadczenia w łucznictwie.
  2. Dzięki specjalnym piankowym grotom jest zupełnie bezpieczna.
  3. Grać mogą wszyscy powyżej 8 roku życia (stanowiska łucznicze dla dzieci już powyżej 5 lat).
  4. Prowadzimy zabawę niemal wszędzie: w biurze, w lesie, na sali sportowej, w śniegu, na piasku czy nawet w wodzie.
  5. Dojeżdżamy na teren całej Polski.
  6. Ogromne możliwości doboru form gier i zabaw do założeń eventu.
  7. Prowadzimy gry dla grup 4 osobowych jak i imponujące walki łuczników dla 36 uczestników jednocześnie.
  8. Doskonała integracja oraz Teambuilding.

 

Karmazynowy szkwał

Imprezy firmowe to okazja do zrobienia czegoś wyjątkowego. Jedną z takich nietuzinkowych zabaw może być Karmazynowy Szkwał. Jest to bal w morskim stylu, na którym nie zabraknie atrakcji takich jak: chrzest morski, czy konkurencje sprawnościowe. Firma, która zorganizuje taką imprezę, musi dostarczyć wszelkich niezbędnych rekwizytów i zadbać o motywujący poziom zabawy.

Afrykańskie bębny Djembe

Bardzo często przedsiębiorstwa jako główny cel integracji podają: budowanie zespołu, rozładowanie stresu i rozwijanie kreatywności. Firmy eventowe jako remedium na tego typu problemy mogą zaproponować właśnie wieczór, którego główną atrakcją będą bębny djembe. Grając na tych instrumentach wykorzystuje się obie półkule mózgu, dzięki czemu pobudzana jest kreatywność. To również okazja do obserwowania współpracowników w całkiem nowej dla nich sytuacji.

Szalone lata 70-te

Ponad połowa firm stawia na wieczory tematyczne, czyli zorganizowanie zabawy tanecznej w danym stylu. Największą popularnością wśród takich wieczorów cieszą się Szalone lata 70-te, czyli zabawa w rytmie przebojów z tamtych czasów. Organizatorzy imprezy dbają również o integrujące pracowników atrakcje i wszelkie potrzebne rekwizyty oraz przebrania przenoszące Gości w klimat Gorączki sobotniej nocy.

Piłkarskie szaleństwo

Gry zespołowe są doskonałą okazją do budowania silnej drużyny pracowników. Piłkarskie szaleństwo to propozycja nie tylko dla fanów piłki nożnej, ale dla wszystkich tych, którzy lubią się sprawdzać w trudnych sytuacjach. Zabawa polega bowiem na wytypowaniu (dzięki testom sprawnościowym) z grupy pracowników drużyn i rozegraniu meczu. Jak dodają przedstawiciele firm eventowych, pomysł ten cieszy się powodzeniem przede wszystkim wśród firm zdominowanych przez panów.

Poligon

Firmy, które stawiają na naprawdę mocne wrażenia mogą zdecydować się na integrację na poligonie. W planie takiej imprezy znajdą się takie atrakcje, jak: jazda wozem opancerzonym, wyścigi quadów, pokazy pirotechniczne, szkolenie z zakresu obsługi wykrywacza metali i oparty na autorskim (dostosowanym do potrzeb firmy) scenariuszu gry w paintball.

Właściwie zorganizowana integracja może zaowocować zbudowaniem zgranego i efektywnego zespołu. Warto zatem doskonale ją zaplanować i zagwarantować pracownikom niezapomniane wrażenia i kreatywną zabawę, która wzmocni ich motywację. Wszystko oczywiście w myśl zasady, że zmotywowany pracownik – to dobry pracownik.