Tym razem na warsztat weźmiemy różne scenariusze podczas gry w Bumper Ball.  W końcu wynajmujesz Bubble Football, jakie jeszcze gry mogą na Ciebie czekać?
No więc wszystko zależy od kreatywności prowadzącego ale scenariuszy może być więcej, niż starczy Wam energii 🙂
Zaczynamy!

1. Bubble Football

Oczywiście zaczniemy od najbardziej popularnej odmiany gry w dużych dmuchanych kulach. Bubble Football bądź też Bubble Soccer jak to mówią niektórzy, to nic innego niż piłka nożna, z tym małym faktem, że zawodnicy są w środku dmuchanej kuli. A to już daje nam cały wachlarz nowych możliwości.

Spalone? Zapomnij!

Zagranie ręką? Nigdy w życiu!

Faul? Nawet nas nie rozśmieszaj.

Podczas gry w Bubble Football jedyną zasadą jest brak zasad i w tym przypadku cel, naprawdę uświęca środki. A cel jest taki sam jak w przypadku zwykłej piłki nożnej – zdobądź więcej bramek od przeciwnika. Tylko sposoby na osiągnięcie tego celu są zupełnie inne. 

Nie możesz zabrać piłki przeciwnikowi? Zawsze możesz go wywrócić. 
Bramkarz stoi na przeszkodzie do zdobycia gola? Nie będzie stał długo jak postanowisz zapoznać go z podłogą. 
Walka o górną piłkę? Zdecydowanie łatwiejsza jeżeli to Ty jesteś jedynym zawodnikiem, który nie leży na ziemi.

Zabawy jest co niemiara a najlepsze w tym wszystkim jest to, że nawet jeżeli posiadasz pewne niedociągnięcia techniczne to zawsze możesz je nadrobić ciężką pracą. I agresją

 

2. Obrona kapitana

Tym razem odkładamy piłkę nożna na bok. Czas na poważne zderzenia!

Dzielimy się na dwie ekipy. Jedna z ekip będzie drużyną broniącą a druga drużyną atakującą. Jeden z zawodników drużyny broniącej zostaje kapitanem, MVP czy Vip-em. Jak zwał tak zwał. Bez względu na to jak nazwiecie swojego zawodnika zadanie jest takie same. 

Gra kończy się w momencie kiedy kapitan upadnie. Dlatego zadaniem drużyny broniącej jest niedopuszczenie do tego a zadaniem drużyny atakującej jest jak najszybsze wywrócenie kapitana. 

Kapitan nie musi być jednak bierny i tylko czekać na to co przyniesie los! Może dowolnie się przemieszczać a nawet aktywnie atakować zawodników drużyny przeciwnej. Tak długo jak pozostanie na nogach gra toczy się dalej. 

Żadne szkolenia z integracji nie nauczą Was tak szybko radzić sobie z przeciwnikiem i działać w grupie jak to jedno zadanie. Pozycja obowiązkowa

3. Przetransportuj VIP-a

Zasady są bardzo podobne jak przy poprzedniej zabawie, z tą różnicą, że tym razem nasz kapitan (czy też VIP) nie czeka biernie na to co się z nim stanie ale musi jak najszybciej znaleźć się w wyznaczonej strefie. A zadaniem reszty drużyny jest oczywiście umożliwienie mu tego w jak najbezpieczniejszy sposób. 

Wprowadzamy tu o wiele więcej akcji i zamieszania w porównaniu do poprzedniego scenariusza. Jeżeli chcemy jeszcze bardziej uatrakcyjnić tą zabawę, to możemy zrobić dwóćh VIP-ów, po jednym w każdej drużynie. Wtedy zadaniem reszty drużyny jest nie tylko umożliwić transport swojego VIP-a ale również powstrzymanie drużyny przeciwnej. To się dopiero nazywa wielozadaniowość!

 

4. Pojedynek Sumo

No dobra, nie będziemy ukrywać, że nasze pojedynki w Bubble Football nie są męczące. Są, ale o to chodzi! Więc kiedy będziecie chcieli złapać chwilę oddechu to przejdziemy po walki 1 na 1.

Tworzymy koło albo kwadrat i ustawiamy po 1 zawodniku po obu stronach naszego placu gry. Zadanie jest proste – wypchnąć przeciwnika poza linie. Wydaje się proste, ale musisz pamiętać o kilka zasadach

 

Po pierwsze gra kończy się dopiero w momencie kiedy zawodnik wyjdzie obiema nogami bądź kulką poza wyznaczone pole. Jeżeli przeciwnik się wywróci, pozwalasz mu wstać ale zaczyna z miejsca gdzie się wywrócił – czyli jeżeli wywrócił się blisko linii, jest już na gorszej pozycji. Jednak 3 wywrotki skutkują tym, że automatycznie przegrywa.

5. Death match – Last Man Standing

Ostateczne rozwiązanie bardzo ważnej kwestii – kto z Was jest najsilniejszy!

Wszyscy zawodnicy znajdują dla siebie miejsce, najlepiej takie gdzie w pobliżu nie ma innego zawodnika. I na sygnał zaczyna się…wojna.

Kto upadnie ten odpada z gry. Nie ma litości. Zostają tylko najsilniejsi albo najsprytniejsi. Albo najszybsi.

Możesz wchodzić w sojusz, możesz zrywać sojusze nagłym atakiem z tyłu. Możecie się obrażać i zastraszać przeciwników. Wszystkie chwyty dozwolone, w końcu pozostać na placu boju może tylko jeden

Wiele scenariuszy jest wymyślalnych na bieżąco podczas samej rozgrywki, także Twoja zabawa może wyglądać zupełnie inaczej. Tak na dobrą sprawę każda gra w Bubble Football jest unikatowa i nawet nas często potrafi zaskoczyć. Jeżeli jesteś w Warszawie i chcesz zagrać wbijaj tutaj:

Zagraj w Bubble Football w Warszawie

Ale często łączymy Bubble Football z innymi formami rozgrywki. Jaki masz wybór?

Laser Tag

Jeśli Laser Tag kojarzy Ci się tylko i wyłącznie z zamkniętym pomieszczeniem, to jesteś w błędzie! Laser Tag to nie tylko ciemne hangary czy wymalowane areny. To także plener. Może wyda się to dziwne, jednak gra w plenerze jest świetną alternatywą dla klasycznego paintballa.

Archery Games

Archery Games bądź Archery Tag to kolejna ,genialna alternatywa dla paintballa, gdzie drużyny mogą zmierzyć się w przeróżnych zadaniach przyprawionych adrenaliną, ruchem oraz dynamicznym ,,kombinowaniem” nad odpowiednią strategią gry.

Football Darts

Chyba wszyscy z nas kojarzą popularną grę w rzutki (darty). A gdyby tak zagrać w jego gigantyczną wersję i zamiast rzutkami zagrać specjalnie przygotowanymi piłkami z rzepami? To brzmi chyba jeszcze lepiej!